3 Şubat 2010 Çarşamba

Öğretmenliğin en güzel yanı bu olsa gerek!

Yarıyıl tatili nedeniyle çok sevdiğim öğrencilerim Cemre, İklim, Elif, Damla, Sıla ve Cansu'yla bir araya gelmiştik. Hepsi öyle tatlı, öyle güzel, saygılı ve keyifliler ki onları çok seviyorum ve çok özlüyorum da. Bütün öğrenciler onlar gibi olsa öğretmenlik süper bir meslek olurdu gerçekten. Ne yazık ki öyle değil ama! Olsun ben şanslıyım böylesi değerli öğrencilerim olduğu ve onlar tarafından çok sevildiğim için. :) O gün birbirimizi gördüğümüz için öyle mutluyduk ki ... Bebişe de çok şirin bir hediye almışlar. Hepsine yürekten teşekkürler tekrar.

Dün de Hasanoğlan Atatürk Anadolu Öğretmen Lisesi'nde öğretmenlik yaptığım zaman öğrencim olan Rabia beni ziyarete gelmişti. Ona meşhur kısırımdan yaptım. Ona da söylediğim gibi alçakgönüllülük yapamiciiim, çok güzel oluyor kısırım canııım. Bol bol ve de keyifli bir sohbet ettik. Rabiacım da bebeciğe çok tatlı bir hediye getirmişti. Düşündüm de yaşını başını almış kimiler bile böyle ince düşünemezken benim öğrencilerim ne kadar da duyarlı !

Kendimi çok mutlu ve şanslı hissettiğimi belirtmeliyim. Öğrencilerimin aklı başında, hoşsohbet, eğlenceli, mantıklı kısacası duygusal ve zihinsel anlamda kendini geliştirebilmiş bireyler olduğunu görmek beni çok mutlandırıyor ve gururlandırıyor. Tabii bunlar bir kısmı, daha niceleri var, buradan hepsine sevgiler...

Hiç yorum yok: