21 Nisan 2011 Perşembe

GECİKMELİ 1 YAŞ YAZISI!

Çok gecikmeli bir yazı oldu bu! 15 Nisan 2011'de 1 yaşını dolduran mini minnoşum Defneciğim kocamaaaan oldu yahu! 17 Nisan Pazar günü Minasera'da çoook kalabalık (yaklaşık 65 kişi kadar davetlimiz vardı; hepsine geldikleri için teşekkür ederiz; ayaklarına sağlık) bir doğum günü kutlaması yaptık. Biz pek yorulmadık aslında ama sanırım ilk yaş kutlaması olması ve çok kalabalık olmamız nedeniyle Bülocuğumla ben ne olduğunu da tam anlayamadık. Çok güzel, keyifli geçti. Minnoş da hiç sorun çıkarmadı, huysuzluk yapmadı. Pastadan önce kimseye pek gitmedi, anneciği ve babacığının kucağından inmek istemedi. Pastamız geldi ve minnoş heyecanla ilk pastasının tadına tontiş elleriyle bizzat baktı! Sevinçten dört köşe olmuş bir vaziyette etrafındakilere gülücükler dağıtarak, ayakkabısına varana kadar çikolataya bulanarak pastasından bir güzel yedi.
İlk arkadaşımız Kaancık da bizimleydi!
Benim canımın içi biricik tatlı kızım 1 yaşını doldurdu alkışlarla, kahkahalarla ... Bizi de hiç yormadan güzel bir yıl geçirdi. ALLAH BİRLİKTE NİCE MUTLU, SAĞLIKLI YILLAR NASİP EDER UMARIM BİZLERE!
Ağzı çikolata olmuş kuzumun! Oy!
1 yaşının ardından "Defnecik neler yapıyor"a gelince bir iki adım tutunmadan ilerliyor ama popo üstü oturuveriyor. Eline verdiğim salatalık, elma, bisküvi, sigara böreğini burnunu kırıştırarak sevimli sevimli gülerek alıyor ve iki minik dişçiğiyle hapur hupur yutuyor. Annesi gibi abur cuburu pek seviyor pek!
Emziği hâlâ bırakamadık, gerçi bunun için de henüz bir girişimimiz olmadı. Sanırım en kısa zamanda bıraktırmamız gerekecek.
Gece emmelerine de birkaç ay sonra bir son vermemiz gerekiyormuş. Bakalım nasıl uyutacağız.
Eğitici oyun masasında çok güzel oynuyor, müziklere hemen tepki veriyor ve harika dans ediyor benim tatlı fındık kızım.

5 yorum:

lolipu dedi ki...

Elifcim, Defneciğin yeni yaşını kutlarım. Ailecek sağlık ve mutluluk dilerim:))Minnoş çok tatlı olmuş maşallah:)

tunailemacerabasliyor dedi ki...

iyi ki dogdun Defnecikk..cok cok mutlu ol..öp Onu annesi benim için

Alo Elo! dedi ki...

çok teşekkür ederiz güzel dilekleriniz için canım arkadaşlarım. Selincim Tunacığın da yeni yaşı kutlu mutlu olsun. sağlıklı huzurlu anneli babalı nice yaşlara minnoşlarımıza.

ycurl dedi ki...

Gec olsa da dogumgunu adasimin yeni yasi mutlu ve kutlu olsun. Ailesi ile mutlu, saglikli hep guleryuzlu yeni yaslari karsilasin :)

Alo Elo! dedi ki...

çok teşekkür ederim güzel dileklerin için. bu yaz türkiye'ye gelseniz de biz de tatlı blog arkadaşımızla ve ateş böcüğüyle tanışabilsek ne güzel olurdu! :)